Бажаєте замовити ремонт квартир та будинків в Одесі?
замір
майстри
кошторису
ціни
Тепла підлога у квартирі: переваги та недоліки
Якщо ви шукайте оптимальний варіант додаткового обігріву в квартирі, то напевно вже не раз чули про теплу підлогу: водяну, інфрачервону та електричну… Сьогодні можна почути безліч різних думок з приводу доцільності встановлення систем обігріву підлогового покриття і в кожному розповідається про свої переваги та недоліки.
Так давайте постараємося дізнатися докладніше, що собою являє тепла підлога: інноваційна технологія чи проста забаганка?
Особливості обігріву підлогового покриття
Сучасні системи теплої підлоги призначені насамперед для підвищення ефективності традиційного радіаторного опалення, однак вони можуть також використовуватися й індивідуально, як джерело основного обігріву квартири. Обігрів підлоги точно не допоможе заощадити кошти на опаленні в цілому і не обійдеться дешевше, ніж стандартна опалювальна система.
Основне завдання теплої підлоги – це створення теплої та комфортної атмосфери у приміщенні. Його можна встановити у ванній кімнаті, на кухні чи балконі під плитку, у спальні, вітальні чи дитячій кімнаті під ламінат або дерев'яне покриття. Однак перед монтаж теплої підлоги необхідно визначитися, яка система буде найбільш оптимальною: електрична, інфрачервона або водяна...
Види систем теплої підлоги
Перш ніж приступити до вибору системи теплої підлоги, необхідно взяти до уваги такі нюанси:
- при центральному опаленні встановлювати водяну теплу підлогу не можна, так як ви не отримаєте на це спеціального дозволу;
- при установці кабелю, що гріє, необхідно враховувати крок укладання: чим він більше, тим менша потужність і ваші витрати на оплату електроенергії;
- інфрачервону теплу підлогу можна використовувати не тільки для обігріву покриття для підлоги, але і стін, що іноді корисно, якщо у вас кутова квартира;
- якщо ви хочете встановити теплу підлогу в стяжку, то можна використовувати труби водяного опалення (для приватного будинку) або кабель, що гріє (для квартири).
Давайте розглянемо всі основні види теплої підлоги та їх особливості окремо...
Електричний
Найпопулярніший вид теплої підлоги – електричний, який використовується практично скрізь: для обігріву підлогових покриттів у ванній кімнаті, на балконі та інших житлових приміщеннях, для підігріву трубопроводів, водостоків та садових доріжок…
Електрична тепла підлога поділяється на два види:
- гріючий кабель. Відрізняється доступною ціною та універсальністю, що дозволяє виконувати його монтаж у приміщеннях з нестандартною площею. Його установка найчастіше виконується у стяжку;
- нагрівальний мат. Вже готова конструкція, яка кріпиться до основи, що самоклеїться. Завдяки тонкому кабелю, який використовується в нагрівальному маті, його можна укладати поверх стяжки під покриття для підлоги (плитку, ламінат, паркетну дошку).
З цієї категорії найпопулярнішими на сьогоднішній день є тепла підлога Devi, Nexans, Hemstedt, Profi Therm…
Переваги:
- по-перше, це благотворніший мікроклімат у порівнянні з популярними конвекторами, які постійно сушать повітря;
- по-друге, це економія місця, адже вони абсолютно не займають корисного простору у приміщенні;
- по-третє, це можливість виконувати їхню установку в квартирі з централізованим опаленням.
Недоліки:
- підвищене споживання електричної енергії (середні показники витрати на 1м2 коливаються у діапазоні від 110 до 150 Вт);
- висока вартість матеріалів (кабелю, терморегуляторів, кріплення) та послуг з монтажу.
Інфрачервоний
Аналогом електричних систем може стати інфрачервона тепла підлога, яка може стати ефективною системою додаткового обігріву квартири. Також плівкові системи можна використовувати для обігріву стін або стелі, проте основне їх завдання – підігрів декоративного покриття для підлоги.
Інфрачервона тепла підлога можна використовувати:
- для обігріву плитки у ванній або кухні;
- для обігріву ламінату, паркету у вітальні чи спальні;
- для облаштування мобільного теплого килима, який можна постелити будь-де в кімнаті.
Переваги:
- невелика товщина, завдяки чому його можна укладати відразу під покриття для підлоги;
- вигідна вартість у порівнянні з електричною та водяною теплою підлогою;
- універсальність, що дозволяє використовувати плівку як для підігріву підлоги, так і стін.
Недоліки:
- велике споживання електроенергії, тому його не рекомендується використовувати у великих кімнатах;
- плівку слід укладати на ідеально рівну поверхню, інакше працюватиме з перебоями;
- сильно нагріває поверхню техніки та меблів, у результаті можуть виникати потемніння з їхньої поверхні.
Водяний
Найекономічнішою та найбільш ефективною вважається водяна тепла підлога, яка підключається до єдиної системи водяного опалення приватного будинку або квартири, де встановлено індивідуальне опалення.
Водяна тепла підлога в порівнянні з електричними виграють практично у всьому: вони більш економічні, коштують у рази дешевше і дозволяють покрити площу великого розміру. Єдиним їх недоліком є складна робота з встановлення. Адже необхідно як грамотно розвести систему трубопроводів, а й продумати оптимальне розташування колекторів, провести роботи з заливці стяжки тощо.
Для облаштування теплої водяної підлоги потрібно такі матеріали: труби для системи опалення, фітинги (якщо не планується з'єднання шляхом паяння або зварювання), колекторна система в зборі, теплоізоляція…
Переваги:
- зниження енергоспоживання на 20-30% завдяки незначній температурі теплоносія;
- рівномірне прогрівання по всій площі приміщення дозволяє створити комфортні для здоров'я людини умови;
- прихований монтаж системи дозволяє убезпечити дітей від травм та опіків.
Недоліки:
- найбільш трудомісткий процес монтажу підвищує загальну вартість системи за рахунок оплати роботи майстрів;
- при виникненні протікання в системі водопроводу потрібно повністю демонтувати покриття для підлоги;
- не дозволено встановлювати у квартирах та будинках з центральним опаленням.
Висновки
У більшості випадків система теплої підлоги не може повністю замінити традиційне радіаторне опалення, проте може ефективно виступати як додаткова система опалення або облаштування локального обігріву в окремих невеликих приміщеннях.
Для приватного будинку раціонально встановлювати водяну теплу підлогу, у квартирах – інфрачервону або електричну.
Замовити напівсуху стяжку у Львові для системи водяної теплої підлоги, ви можете у спеціалістів BudService. Тут вам запропонують вигідні ціни та високу якість ремонтних робіт з облаштування підлоги у квартирі чи приватному будинку.